Czyszczenie wentylacji Poznań

Ekovent to doświadczona firma, która swoje usługi czyszczenia kanałów wentylacyjnych i klimatyzacji świadczy zarówno w Poznaniu i jego okolicach, jak i na terenie całej Wielkopolski. Czyszczenie i odpowiednia higiena kanałów wentylacyjnych jest niezwykle istotna w celu spełnienia wymagań BHP i zapewnienia sprawnego działania systemów przez długi czas. Zanieczyszczenia powodują nie tylko zwiększenie zużycia energii, ale także przyczyniają się do szybszej eksploatacji i awarii urządzeń. Ponadto brak dezynfekcji, czyszczenia oraz konserwacji kanałów i urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych wpływa na jakość powietrza, a także na rozwój groźnych dla zdrowia i życia chorób układu oddechowego. Przyczynia się do powstawania infekcji i wpływa na obecność drobnoustrojów w przestrzeni codziennego użytku.

Zadbaj o jakość powietrza z Ekovent. Zamów specjalistyczne czyszczenie kanałów wentylacyjnych i klimatyzacji. Jeżeli masz do nas pytania, skorzystaj z zakładki kontakt i skonsultuj się z naszym specjalistą.

Czyszczenie wentylacji Poznań - na czym polega?

Proces polegający na czyszczeniu kanałów wentylacyjnych można przeprowadzać na wiele sposobów. Profesjonalne firmy stosują metody, przy użyciu zaawansowanego sprzętu, które skutecznie odgrzybiają komponenty wewnętrzne, a także obudowy urządzeń wentylujących. Czyszczenie wentylacji dzielimy na 3 etapy:

 • inspekcja kanałów wentylacyjnych przed czyszczeniem. Za pomocą odpowiedniego sprzętu wyposażonego w specjalistyczną kamerę analizuje się poziom zanieczyszczenia kanałów i ogólnego stanu wentylacji.
 • Czyszczenie i dezynfekcja kanałów. W zależności od wielkości kanałów stosujemy odpowiedni, wysokiej jakości sprzęt, który w sposób profesjonalny czyści wszelkie rodzaje zabrudzeń. Wszystkie stosowane przez nas środki zawierają odpowiednie atesty bezpieczeństwa.
 • Inspekcja kanałów wentylacyjnych po czyszczeniu. Po wykonaniu czyszczenia kanałów sprawdzany jest ich stan przy użyciu kamery termowizyjnej. Następnie sporządzany jest protokół informujący o przeprowadzeniu dezynfekcji, oraz użytych środkach.

Czyszczenie kanałów wentylacyjnych Poznań - etapy

Oprócz usług czyszczenia klimatyzacji wykonujemy całkowity serwis polegający na wymianie filtrów, sprawdzeniu stanu urządzeń i ewentualnej ich naprawy – jeżeli sam proces sterylizacji mikrobiologicznej nie wystarcza, niezbędna jest wymiana podzespołów. Posiadamy doświadczenie w montażu wentylacji, co pozwala na rzetelne wykonywanie usługi. Czyszczenie kanałów wentylacyjnych i klimatyzacji dzielimy na następujące etapy:

 • zabezpieczenie sprzętu i demontaż klap rewizyjnych.
 • Za pomocą kamery termowizyjnej sprawdzany jest stan kanałów wentylacyjnych, stopień zabrudzenia wentylacji oraz jej stan eksploatacji. Sprzęt, który posiadamy, przesyła obraz wysokiej rozdzielczości.
 • Następnie wykonywane jest mechaniczne czyszczenie wentylacji. W tym przypadku kluczowe jest posiadanie odpowiedniego sprzętu. Wszystkie nagromadzone zabrudzenia w kanałach są odrywane od ścianek przewodów wentylacyjnych. Kurz, pył i drobnoustroje są zasysane bezpośrednio do maszyny, co zapobiega ich ponownemu przedostaniu się do powietrza.
 • Sterylizacja mikrobiologiczna przeprowadzana jest przy użyciu profesjonalnego sprzętu – zamgławiacza elektrycznego, przystosowanego do rozpylania substancji dezynfekujących. Maszyna jest wprowadzana do kanału wentylacyjnego, gdzie następuje aplikacja substancji oczyszczającej. Wszystkie używane preparaty mają atesty Państwowego Zakładu Higieny i są bezpieczne dla zdrowia.
 • Ponowne wykonanie inspekcji kamerą termowizyjną i sprawdzenie drożności systemu - sporządzenie protokołu, który będzie zawierał: dokładny opis stosowanych środków, raport z przeprowadzonych prac, zdjęcia sprzed wykonania czyszczenia i po przeprowadzeniu dezynfekcji.  

Po co wykonywać czyszczenie kanałów wentylacyjnych?

Czyszczenie kanałów wentylacyjnych i klimatyzacji jest konieczne dla poprawy jakości powietrza, a także dla pozbycia się groźnych bakterii, które mają wpływ na kondycję zdrowia osób wdychających powietrze przepuszczane przez wentylator. Konieczność czyszczenia kanałów wentylacyjnych jest regulowana prawnie przez Prawo Budowlane, Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dyrektywy na ten temat wydała również Unia Europejska. We wszystkich dokumentach zostały zawarte instrukcje dotyczące czyszczenia kanałów wentylacyjnych. Nasza firma stosuje się do zawartych wytycznych i rzetelnie podchodzi do wykonywanej pracy, używając najbardziej profesjonalnego i nowoczesnego sprzętu w Polsce, który posiada wszystkie niezbędne atesty Państwowego Zakładu Higieny.

Czyszczenie klimatyzacji – jak często należy je wykonywać?

Całościowe czyszczenie podzespołów, obudowy, oraz elementów wewnętrznych powinno się dezynfekować przynajmniej dwa razy w przeciągu roku. Najlepiej, aby kontrola oraz czyszczenie wentylacji odbyły się w okresie jesiennym, jeszcze przed zimą (październik / listopad), a także w czasie wiosny, zanim temperatura na termometrach wskaże wysokie wartości (marzec / kwiecień).

Filtry urządzeń klimatyzacyjnych natomiast, warto czyścić częściej (co 3 miesiące) – o ile urządzenie eksploatowane jest ze stałą częstotliwością. W przypadku rzadszego użytkowania dezynfekcja nie jest wskazana.

Czyszczenie kanałów wentylacyjnych - ile trwa?

To, ile trwa czyszczenie klimatyzacji, zależy w dużej mierze od tego, jaki rodzaj usługi został zamówiony przez klienta – czy dotyczy on jedynie przeglądu i ewentualnych drobnych prac dezynfekcyjnych, czy też kompleksowego przeglądu i ewentualnego serwisu podzespołów. W standardzie działania firmy są przeprowadzane w przeciągu godziny. Prace o szerszym zakresie mogą natomiast potrwać nieco dłużej. Czas przedsięwzięcia jest zależny także od tego, czy czyszczenie klimatyzacji dotyczy jednego urządzenia klimatyzującego, czy też całego kanału wentylacyjnego.

Chcesz się dowiedzieć, jak szybko możemy przeprowadzić czyszczenie kanałów wentylacyjnych i klimatyzacji? Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Czyszczenie wentylacji Poznań – ile kosztuje? Cennik

Ekovent świadczy usługi związane z kompleksowym czyszczeniem całych układów klimatyzacyjnych. Dodatkowo przeprowadzimy kontrolę oraz wymianę podzespołów klimatyzacji w Twoim domu lub biurze. Do każdego powierzonego nam zadania podchodzimy w sposób profesjonalny, korzystając jedynie z urządzeń najwyższej klasy, gwarantujących zadowolenie i satysfakcję z przeprowadzonych przez nas usług. Czyszczenie wentylacji i czyszczenie klimatyzacji charakteryzuje konkurencyjna, niska cena. Nasze prace przeprowadzamy w Poznaniu oraz na terenie całego województwa wielkopolskiego.

Poznaj koszt czyszczenia kanałów wentylacyjnych. Wybierz dowolną formę kontaktu. Dołącz do grona klientów naszej firmy. Śledź naszą stronę, aby poznać promocje, zniżki i rabaty.

Czyszczenie wentylacji Poznań – dlaczego my?

Jesteśmy firmą, która świadczy szeroki zakres usług serwisowo-dezynfekcyjnych. Korzystamy z wysokiej klasy sprzętu, którego jakość potwierdzają odpowiednie atesty. Czyszczenie kanałów wentylacyjnych i klimatyzacji wykonujemy za pomocą sprzętu:

 1. Rotobrush BrushBeast – to urządzenie przeznaczone do czyszczenia przewodów wentylacyjnych w systemach wentylacji mechanicznej. Sprzęt łączy w sobie funkcję mechanicznego czyszczenia przy pomocy szczotek, oraz odciągu zanieczyszczeń. Dzięki zastosowaniu 4 silników ssawnych odpowiedzialnych za odciąg, z łatwością usuwamy nawet najgrubsze warstwy pyłu i kurzu zalegającego w kanałach wentylacyjnych. Standardowo urządzenie jest również wyposażone w oddzielny silnik napędzający wałek zakończony szczotką do prędkości 450 obrotów na minutę. Na podstawie kilkuletnich doświadczeń, wykorzystujemy ten sprzęt do czyszczenia kanałów wentylacyjnych w: – szpitalach, klinikach, gabinetach specjalistycznych, biurowcach, urzędach, placówkach oświatowych, uniwersytetach, obiektach handlowych i usługowych, budynkach użyteczności publicznej, domach mieszkalnych i wielu innych.
 2. BOS CLEAN Model BKT8602000 – urządzenie zostało zaprojektowane i opracowane głównie z myślą o profesjonalnym czyszczeniu kanałów wentylacyjnych, prostokątnych i okrągłych o przekroju od 100 mm do 630 mm. Z uwagi na lekki i wytrzymały materiał użyty do wykonania ramy i obrotowe kółka jest łatwa w obsłudze oraz umożliwia pracę nawet w bardzo ciasnych przestrzeniach. Czyszczenie wentylacji przy użyciu tego urządzenia jest dedykowane między innymi dla budynków biurowych, szkół, przedszkoli, szpitali i obiektów służby zdrowia, urzędów, budynków handlowych i wielu innych.
 3. Zamgławiacz do dezynfekcji kanałów. Do zalet urządzenia należy między innymi:

 • jednolita, obrotowo formowana konstrukcja dla maksymalnej wytrzymałości;
 • wykonane z materiałów odpornych na korozję elementy, do użytku z wieloma substancjami chemicznymi;
 • pojemność zbiornika 6 L z szerokim wlewem do łatwego napełniania i opróżniania;
 • nie ma potrzeby demontażu urządzenia w celu napełnienia;
 • urządzenie dostępne z silnikami 220 / 240 V lub 110 V;
 • niski profil dla maksymalnej stabilności;
 • zmienny przepływ od ULV do widzialnej mgły;
 • regulowany przepływ od 0 do ok. 30 L/h;
 • 2-stopniowy silnik;
 • dysza zamontowana na 18” wąż, dostępne dłuższe węże 36″ lub 48″;
 • obsługuje ciecze na bazie wody i oleju.

Czyszczenie kanałów wentylacyjnych – wielkopolskie przedsiębiorstwo Ekovent

Firma Ekovent to wielkopolskie przedsiębiorstwo zajmujące się kompleksowym czyszczeniem kanałów wentylacyjnych oraz serwisem klimatyzacji, działające na terenie Poznania i okolic. Nasze usługi dedykujemy zarówno klientom indywidualnym, jak i instytucjonalnym. Wieloletnie doświadczenie, bogata wiedza oraz wysoce zaawansowany technologicznie sprzęt dają gwarancję satysfakcji. Dołącz do zadowolonych klientów już teraz. Zamów profesjonalne czyszczenie kanałów wentylacyjnych i klimatyzacji.

Dowiedz się więcej. Skorzystaj z zakładki kontakt i skonsultuj się z naszym doradcą. Zadbaj o czyste i zdrowe powietrze z Ekovent.Formularz kontaktowy