Email: biuro@ekovent.pl 

Tel.: 730 008 928

Serwis wentylacji Poznań

Niska jakość powietrza wpływa na stan i kondycję naszego układu oddechowego. Drobnoustroje osadzone na podzespołach i elementach zewnętrznych urządzeń klimatyzujących mogą przyczyniać się do rozwoju groźnych dla życia chorób. Aby temu zapobiec, warto dokonywać cyklicznego przeglądu kanałów wentylacyjnych i naprawy ich komponentów. Jesteśmy profesjonalną firmą, która serwis wentylacji świadczy zarówno na terenie Poznania, jak i całego województwa wielkopolskiego.

Skorzystaj z zakładki kontakt, aby skonsultować się z naszymi specjalistami. Zadbaj o jakość powietrza w Twoim domu lub biurze.

Wentylacja – serwis Poznań – co obejmuje?

Profesjonalny serwis wentylacji to złożony proces, który oparty jest na wielu czynnościach. Kompleksowe działania obejmują zarówno wymianę filtrów, jak i oczyszczanie podzespołów urządzenia dla poprawy jego wydajności, a przede wszystkim, dla zagwarantowania bezpiecznego użytkowania. 

W celu wydłużenia żywotności wentylacji przeprowadza się:

  • dokładną kontrolę stanu technicznego, 
  • rewizję pracy automatyki, 
  • usunięcie wszelkich wad i usterek, które się pojawiły. 

Innym, ważnym pod względem prawidłowego funkcjonowania wentylacji elementem całego procesu serwisowania, jest kontrola szczelności instalacji, układu odprowadzającego skropliny, a także poziomu czynnika. Cały proces kończy się przedstawieniem dokumentacji o dokonaniu serwisu wentylacji. Istotne jest, aby takie działania przeprowadzać w określonych odstępach czasu – dowiedz się w jakich, weryfikując zalecenia producenta i sprawdzając ostatnią datę przeglądu.

Serwis wentylacji Poznań - naprawa - na czym polega?

Serwis wentylacji, a także konserwacja instalacji przeprowadzana może być za pomocą kilku metod. Naprawa polega nie tylko na wymianie elementów, to również wykorzystanie nowoczesnych środków do wyeliminowania zalegających pyłów, które obniżają wydajność wentylacji. Warto wiedzieć, jakimi środkami dysponują profesjonalne firmy. Poniżej przedstawiamy trzy z nich:

  • odgrzybianie i serwis klimatyzacji za pomocą piany – poszczególne elementy opryskiwane są środkami grzybobójczymi dla zapewnienia dłuższego użytkowania;
  • ozonowanie, które zabija wszelkie drobnoustroje osadzone na trudnodostępnych podzespołach;
  • metoda ultradźwiękowa, podczas której korzysta się z płynu, ulegającego przeobrażeniu w stan gazowy – parę. Dzięki temu procesowi możliwe jest dotarcie do miejsc, na których osadzają się groźne, niewidoczne dla oka, mikroorganizmy.

Naprawa klimatyzacji i wentylacji - ile trwa?

Czas potrzebny na przeprowadzenie niezbędnych zabiegów serwisowych, zależy od tego, z jakimi wadami, czy usterkami mamy do czynienia. Nie bez znaczenia pozostaje kwestia tego, jakie urządzenie, lub jak wiele odcinków kanałów wentylacji należy poddać rewizji i naprawie. Jeżeli serwis wentylacji wiąże się jedynie z uzupełnieniem czynnika, lub samym oczyszczeniem podzespołów, taki proces może potrwać około godziny. W przypadku rozleglejszych przyczyn usterki fachowcy będą potrzebowali więcej czasu na przeprowadzanie dokładnych działań. Jednym słowem, naprawa klimatyzacji potrwa dłużej jeżeli dotyczyć ona będzie całego systemu, a nie pojedynczych elementów.

Dowiedz się, ile potrwa serwis wentylacji w Twoim domu lub biurze. Zadzwoń i zapytaj naszych ekspertów o naprawę już dziś.

Serwis wentylacji Poznań – ile kosztuje? Cennik

Poznańska firma Ekovent świadczy usługi serwisowe, wykorzystując innowacyjny sprzęt (m.in. Rotobrush BrushBeast, BOS CLEAN Model BKT8602000, zamgławiacz FLEX-A-LITE 2600), którego jakość potwierdzają atesty Państwowego Zakładu Higieny. Do każdego z powierzonych nam zadań podchodzimy indywidualnie, w sposób profesjonalny, dzięki czemu cały proces naprawy przeprowadzamy z największą dbałością i dokładnością. Serwis wentylacji charakteryzuje się atrakcyjnymi i konkurencyjnymi cenami. Aby poznać koszt naszych usług, skontaktuj się ze specjalistami Ekovent. Ofertę kierujemy do klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Działania prowadzone są zarówno na terenie Poznania, jak i na obszarze całego województwa wielkopolskiego.

Bądź na bieżąco z naszą ofertą. Śledź stronę, aby nie przegapić nowości, promocji, zniżek i rabatów.

Serwis wentylacji Wielkopolska – zaufaj doświadczonym fachowcom

Zadbaj o zdrowe i czystsze powietrze w swojej przestrzeni. Skorzystaj z usług doświadczonych ekspertów. Wysoka jakość usług i innowacyjne zaplecze techniczne sprawią, że Twoja klimatyzacja od teraz będzie bezpieczna. Cały proces przebiega w sposób sprawny. Zachowujemy wszelkie standardy ochrony. Wyróżnia nas pełen profesjonalizm dzięki czemu zaufało nam już wielu klientów. Dołącz do ich grona i zamów serwis wentylacji na terenie Poznania i okolic – świadczymy usługi na terenie całej Wielkopolski.

Nasze działania naprawcze dedykujemy: biurom, hotelom, placówkom oświatowym, branży gastronomicznej, obiektom handlowym i usługowym, osobom prywatnym, obiektom sportowym, placówkom medycznym, obszarom produkcyjnym, laboratoriom.

Sprawdź, jaką ofertę przygotowaliśmy dla Ciebie i Twojego domu lub biznesu. Skorzystaj z zakładki kontakt i skonsultuj się z naszymi doradcami.


Formularz kontaktowy